To tak jednou začalo u starostlivého otce, který chtěl bezpečnou trampolínu pro svoji dcerku. Tento starostlivý otec bal univerzitním profesorem a vynálezcem Dr. Keith Alexander. A v čem že ten rozdíl souvisí?

1. Žádné nebezpečné pružiny
laminátové tyčky

Prvním a základním krokem bylo odstranění nebezpečných kovových pružin, které jsme nahradili laminátovými tyčemi. Tyče mají na sobě plastovou ochranu, která zabraní UV záření, aby proniklo na laminát a zvyšuje tak životnost materiálu. Díky tomu, že nemáme pružiny, které pnou na všech místech stejně, nevzniká zde ten efekt, že skokana trampolína nevtahuje uprostřed. Každá tyč na trampolíně je nezávislá a propíná se pokaždé jinak. V případě, že na trampolíně skáčou dva skokani, mohou skákat na krajích a skákaní je nepřitahuje k sobě a je zde menší nebezpečí srážce obou skokanů. Samozřejmě, že nejbezpečnější je to, když je na trampolíně jen jeden skokan,

2. Skrytý rám

rám

Přemístili jsme rám tam, kde na něj nejde spadnout. Jedná se ocelový rám, který má výbornou povrchovou úpravu proti korozi. Potom se nelze divit, že na rám dáváme 8 let záruku. Při stavbě a následném provozu je potřeba mít všechny části noh podloženy. Nesmí se stát, že je některá noha ve vzduchu, zde je pak nebezpečí zkroucení celé konstrukce. Konstrukce nevadí UV záření, déšť ani mráz. V našich klimatických podmínkách nemusíme konstrukci a celou trampolínu na zimu uklízet.

3. Měkké okraje

měkke okraje

Vytvořili jsme měkké okraje skákací plochy, které absorbují energii. Jinak řečeno, díky tomu, že součástí skákací plochy není pevný rám, vzniká měkký okraj. V případě, že skokan skočí nebo jinou částí těla spadne na kraj skákací plochy, nevzniká nebezpečí úrazu či propadnutí zpoza ochranné sítě.

4. Pružná síť

pruzna sit

Trampolínu SpringFree jsme uzavřeli flexi sítí, která zabrání skokanu vypadnout z trampolíny a vrací ho zpět do trampolíny. Součástí ochranné sítě jsou laminátové pruty, které se při pádu skokana do sítě  prohnou, proto tak nehrozí udeření o opěrou tyč sítě. Samotná síť je tkaná, proto je tolik pevná a odolná vůči mechanickému poškození. Vlez do trampolíny je řešen horizontálním a vertikálním zapínáním kovového zipu.